Danas je u našoj školi organiziran Dan otvorenih vrata na kojem su uz učenike i razrednike 8. razreda Osnovne škole dr. Jure Turića prisustvovali i zamjenica župana Ličko-senjske županije Jasna Orešković Brkljačić i ravnatelj gospićke osnovne škole, Ivica Radošević. U organizaciji su sudjelovali učenici i nastavnici svih obrazovnih sektora te su na taj način promovirali svoja zanimanja. Tako su našim današnjim gostima predstavljeni smjerovi koje učenici mogu upisati sljedeće školske godine, kao i praktikumi i oprema. Predstavljena su i znanja i vještine naših učenika te projekti na kojima smo sudjelovali.

Učenici u obišli i našu školsku knjižnicu gdje su mogli vidjeti i prva dva izdanja školskog lista Strukolist. Posebno zanimljivo bilo je u praktikumu Ugostiteljskog posluživanja gdje je učenik pred gostima izveo flambiranje, a zatim su svi mogli kušati i razna jela i slastice koje su pripremili učenici uz asistenciju svojih nastavnika. Zanimljivo je bilo i u školskom dvorištu gdje je bio izložen kamion, a s ciljem prezentiranja smjera vozač motornog vozila.