Strukovnoj školi Gospić odobren je projekt „ Razvij svoje vještine“ u sklopu programa Erasmus+, ključna aktivnost 1 za područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja u vrijednosti od 68.732,00 eura.

Partner u projektu je tvrtka Vitalis Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte GmbH. U sklopu projekta, ukupno 30 učenika smjerova ekonomist, medicinska sestra/tehničar opće njege, tehničar za računalstvo i turističko-hotelijerski
komercijalist upućuju se na stručnu praksu u tvrtku Vitalis u blizini Leipziga u Njemačkoj na razdoblju od dva tjedna.

Trajanje projekta je 12 mjeseci. Učenici će ovim putem dodatno razviti svoje profesionalne vještine te socijalne i jezične kompetencije.

POZIV UČENICIMA ZA SUDJELOVANJE U PROJEKTU

OPĆENITO O PROJEKTU

Strukovnoj školi Gospić odobren je projekt „Razvij svoje vještine“ (engl. Grow your Skills) u sklopu programa Erasmus+, ključna aktivnost 1 za područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja u vrijednosti od 68.732,00 eura u trajanju od 12 mjeseci.

U sklopu projekta, učenici smjerova tehničar za računalstvo, medicinska tehničar/sestra opće njege, ekonomist turističko-hotelijerski komercijalist imaju priliku ići na stručnu praksu u tvrtku Vitalis u grad Schkeuditz u blizini Leipziga (Njemačka).

Razdoblje mobilnosti: od 7. travnja do 20. travnja 2024. godine

Sredstvima iz projekta učenicima/ama je osigurano sljedeće:

• pripreme prije odlaska na mobilnost: jezične, stručne, pedagoške i kulturološke
  • nadzor i podrška nastavnika/ce u pratnji
  • prijevoz
  • smještaj u kompleksu tvrtke Vitalis mbH, lokalni prijevoz, 14 dana stručne prakse uz nadzor mentora, kulturološke aktivnosti, dnevnica

Prijaviti se mogu učenici smjerova:

• TEHNIČAR ZA RAČUNALSTVO (2.f, 3.f i 4.f)
  • MEDICINSKI TEHNIČAR/SESTRA OPĆE NJEGE (2.m, 3.m, 4.m i 5.m)
  • EKONOMIST (2.d, 3.d i 4.d)
  • TURISTIČKO-HOTELIJERSKI KOMERCIJALIST (1.h, 3.h i 4.h)

Dokumenti potrebni za prijavu:

• obrazac za prijavu
  • motivacijsko pismo
  • suglasnost roditelja za sudjelovanje u projektu

Prijave se mogu predati:

• u knjižnicu škole
  • koordinatoru projekta

Rok za prijavu: 4.10.2023. – 11.10.2023.

KRITERIJI ZA OCJENJIVANJE/ODABIR

• opći uspjeh do sada završenih razreda
  • znanje engleskog jezika
  • vladanje
  • redovitost u pohađanju nastave
  • sudjelovanje u izvannastavnim aktivnostima
  • motiviranost

REZULTATI I ODABIR

Analizu prijava i odabir vršit će Povjerenstvo za provedbu natječaja.

Ukupno će se odabrati 30 učenika:

• 10 učenika smjera tehničar za računalstvo,
  • 10 učenika smjera medicinski tehničar/sestra opće njege,
  • 5 učenika smjera ekonomist
  • 5 učenika smjera turističko-hotelijerski komercijalist
  • 6 učenika zamjene.

Rezultati će biti objavljeni unutar dva tjedna od isteka roka za prijavu:

• na web stranici Strukovne škole Gospić (http://www.ss-strukovna-gospic.skole.hr/)
  • na oglasnoj ploči škole.

Pisani prigovor na rezultate privremene bodovne liste moguće je podnesti u roku od tjedan dana u tajništvo Škole.

BODOVNA LISTA

Bodovna lista