U utorak, 7. svibnja, učenice 4. M razreda: Ana Antonović, Antonela Krpan, Marija Šop i Filipina Potnar, smjer medicinska sestra/medicinski tehničar opće njege, a u povodu razmjene učenika u sklopu projekta E-medica i u pratnji mentorice Ivane Jurjević posjetile su Medicinsku školu Ante Kuzmanića Zadar. Navedena škola je nositelj ovog projekta na temu Utjecaj lijekova na mentalno zdravlje mladih, a naši učenici sudjeluju kao partneri.

Razmjena je započela svečanim dočekom domaćina, mentorice Marije Šimičević i koordinatorice zadarske škole za projekt E-medica, Tanje Serdarević, koje su kroz prezentaciju približile rad i djelovanje njihove škole. Nakon toga je uslijedio obilazak Škole uz nastavnicu Sonju Šare. Naše učenice su imale priliku steći nova znanja i prijateljstva s učenicama farmaceutskog smjera: Martom Klapan, Magdalenom Kulaš i Monikom Mevželj.

U daljnjem tijeku razmjene, mag. spec. medic. biokemije i laboratorijske medicine Ljiljana Jurlina održala je prezentaciju na temu Zlouporaba lijekova, nakon koje su učenice sudjelovale u nagradnom kvizu te osvojile nagrade.

Po završetku službenog dijela razmjene, podijeljene su potvrde o sudjelovanju, a zatim su domaćini naše učenice i mentoricu poveli u obilazak gradskih znamenitosti.