Svjetski dan čitanja naglas trebao bi pokazati svijetu kako pravo na čitanje i pisanje pripada svima. Čitanje naglas razvija vještinu slušanja, obogaćuje rječnik, razvija razumijevanje za društvene probleme i čimbenik je budućeg uspješnog razvoja djeteta.
Učenici 1. m, uz profesoricu Mirnu Kolak, su u petak, 2. veljače, na satu Hrvatskoga jezika jedni drugima čitali ulomke djela po svom izboru, a uz prozu, izabrali su i poeziju. Nakon čitanja iznijeli su svoje dojmove o pročitanom, a najviše im se svidjela pjesma Dobriše Cesarića „Proljetna kiša” koju je izabrala i pročitala učenica Stella Ružek. Na kraju je svatko osmislio svoju izreku o čitanju, a najboljom je proglašena izreka Eve Barić: „Za mene je čitanje znanje koje, zaljubimo li se u knjigu, nikada nećemo izgubiti!”