U srijedu 10.7.2024. u 12:00 sati bit će objavljeni rezultati ispita državne mature. Prema članku 43. Pravilnika o polaganju državne mature, objavom rezultata počinje rok za prigovore učenika na bodovanje ispita.

Prigovori na bodovanje ispita mogu se predati od 11.7.2024. od 8:00 sati do 12.7.2024. do 12:00 sati ispitnoj koordinatorici i Školskom ispitnom povjerenstvu u Školi.

Za sva moguća pitanja možete se obratiti ispitnoj koordinatorici Jeleni Mraović putem Teamsa.

VAŽNO:
U prigovoru treba biti naveden broj zadatka, dobiveni bodovi te konkretan i argumentiran prigovor na bodovanje.
– Neće se razmatrati prigovori u kojima se navode privatni razlozi kao uzrok pogrešaka tijekom rješavanja ispita.
– Neće se razmatrati prigovori u kojima je navedeno da je učenik zaboravio ili nije stigao prepisati odgovore na zadatke višestrukoga izbora na list za odgovore.
– Neće se razmatrati prigovori u kojima se traži ponovni pregled cijelog ispita jer učeniku „nedostaju jedan ili dva boda za prolaz“.
– Neće se razmatrati prigovori u kojima nije jasno i argumentirano obrazloženo zbog čega se smatra da je došlo do pogreške u bodovanju.