Strukovna škola Gospić uvodi novi program obrazovanja odraslih – Njegovatelj/Njegovateljica u institucionalnoj i izvaninstitucionalnoj skrbi o starijim i nemoćnim osobama koji će se financirati putem vaučera, a s rokom prijave do 14. travnja 2025.
Što je vaučer za obrazovanje?
Vaučer predstavlja financijski instrument dodjele javnih sredstava za obrazovanje odraslih. Sam biraš obrazovni program i pružatelja obrazovanja. Trošak programa obrazovanja u iznosu odobrenog vaučera podmiruje HZZ.
Tko se može prijaviti za program obrazovanja sufinanciran vaučerom?
Svi zaposleni i nezaposleni pojedinci s navršenih 18 godina koji posjeduju prethodnu kvalifikaciju na razini 1 HKO te liječničku svjedodžbu medicine rada o zdravstvenoj sposobnosti za poslove njegovatelja/njegovateljice.
Koju dokumentaciju je potrebno dostaviti?
Svaki polaznik obrazovanja treba dostaviti dokaz o završenoj osnovnoj školi, liječničku svjedodžbu medicine rada o zdravstvenoj sposobnosti za poslove njegovatelja/njegovateljice, presliku domovnice, presliku rodnog lista i presliku osobne iskaznice.
Tko se ne može prijaviti?
Vaučer ne mogu koristiti osobe u redovnom sustavu obrazovanja (učenici, redovni i izvanredni studenti), umirovljenici, strani radnici iz trećih zemalja i zaposlenici državne/javne službe koji su sudjelovali ili sudjeluju u uspostavi ili provedbi obrazovanja putem sustava vaučera.
NAZIV PROGRAMA:
Njegovatelj/Njegovateljica u institucionalnoj i izvaninstitucionalnoj skrbi o starijim i nemoćnim osobama
Program obrazovanja za stjecanje djelomične kvalifikacije njegovatelj/njegovateljica u institucionalnoj i izvaninstitucionalnoj skrbi o starijim i nemoćnim osobama provodi se redovitom nastavom u trajanju od 775 sati.
Ishodi učenja ostvaruju se dijelom vođenim procesom učenja i poučavanja u ustanovi, u trajanju od 155 sati, dijelom učenjem temeljenim na radu u trajanju od 455 sati, a dijelom samostalnim aktivnostima polaznika, u trajanju od 165 sati.
Učenje temeljeno na radu odvija se u specijaliziranoj učionici/kabinetu/praktikumu gdje se izvode simulacije stvarnih problemskih situacija. Uključuje razdoblja učenja na radnom mjestu kod poslodavaca.
Cilj ovog osposobljavanja je polaznicima omogućiti stjecanje znanja i vještina:
– pomoći korisniku pri hranjenju i unosu tekućine peroralno uz nadzor,
– provjeriti ispravnost opreme, pribora i materijala uz nadzor,
– koristiti opremu i materijale u njezi korisnika na propisani način.
ROK PRIJAVE: 14. travnja 2025.
IZNOS VAUČERA:1.025,00 eura
Za više informacija zvati na broj: 053/572-083.
RAVNATELJICA
Barbara Tomljenović Jurković, univ. spec. oec.