U petak, 10. studenoga, u sklopu implementacije projekta prekogranične suradnje pod nazivom Suradnja srednjih strukovnih škola Gospić-Široki Brijeg Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije, Strukovna škola Gospić ugostila je Srednju strukovnu školu Široki Brijeg.
Goste je dočekala ravnateljica Barbara Tomljenović Jurković uz predstavnika Ličko-senjske županije Milana Ostovića te Karolinu Prpić Bogojević, predstavnicu LIRA-e.
Studijsko putovanje u Gospić pružilo je i učenicima i djelatnicima priliku za uspostavu suradnje i razmjenu iskustava. Učenici Strukovne škole Gospić 2.b, 3.b, 3.h i 4.h razrednog odjela uz svoje nastavnike: Sandru Brkić, Mariju Vojvodić i Dražena Benčića ugostili su ravnateljicu Srednje strukovne škole Široki Brijeg Ljerku Naletilić, profesore i učenike te su im za tu prigodu pripremili ručak. Nakon ručka, domaćini i gosti su se uputili u Memorijalni centar „Nikola Tesla” Smiljan, a zatim su u sklopu turističkog obilaska grada imali priliku vidjeti rodnu kuću Ante Starčevića i Lički razvojni centar.
Ukupna vrijednost projekta iznosi 35.338,24 eura, od čega je 20.736,00 eura bespovratnih sredstava. Opći cilj projekta je uspostava suradnje Strukovne škole Gospić i Srednje strukovne škole Široki Brijeg koje će provedbom projekta doprinijeti jačanju konkurentnosti i ostvarenju prekograničnih razvojnih potencijala. Strukovna škola Gospić kroz ovaj projekt nabavit će opremu za praktikum elektrotehnike u kojem će se kroz novu opremu povećati kvaliteta odgojno-obrazovnog procesa, atraktivnost Škole i strukovnih programa.
Program prekogranične suradnje između Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine financiralo Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije Republike Hrvatske.